Këtyre moshave u takojnë 4 viktimat e sotme të COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 10 tetor 2021 - 15:41
 Këtyre moshave u takojnë 4 viktimat e sotme të COVID-19 në Kosovë

Në 24 orëve e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 4 viktima si pasojë e COVID-19

Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një burrë i moshës 40-49 vjeçare nga Ferizaj.

Viktimë është edhe një grua e moshës 60-69 vjeçare.

Ndërsa viktima janë edhe një grua dhe një burrë të moshës 70-79 vjeçare nga Prishtina dhe Vushtrria.

Kujtojmë që gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 12 raste të reja me COVID-19.

Prishtina prinë me numrin më të madh të rasteve me 4 raste pastaj Deçani me 2, Podujeva me 2 dhe Malisheva me 1.

I infektuar me COVID-19 gjatë kësaj kohe është edhe një fëmijë i moshës zero deri në 9 vjeç dhe 4 të moshës 10-19 vjeç.

(Kosova Sot Online)