Kjo është gjendja e trevjeçarit pasi mbijetoi vetëm në pyll për katër ditë

  • E.K /
  • 11 October 2021 - 10:07
Kjo është gjendja e trevjeçarit pasi mbijetoi vetëm në pyll për katër ditë

Një djalë i vogël që ishte zhdukur për katër ditë u gjet i gjallë në pyll dhe duket se është në gjendje të mirë shëndetësore.

Christopher Ramirez, trevjeçar, u largua nga shtëpia ndërsa po luante me qenin e tij pranë Plantersville, në jug të Teksasit.

Ai u gjet pas një njoftimi lokal dhe u dërgua në spital për kontroll, tha sherifi Grimes Don Sowell. Ende nuk dihet se si fëmija mbijetoi, por oficeri tha se ai është në gjendje të mirë.

“Ai po pi shumë ujë, por është mirë”, tha Sowell.

Ai shtoi se djali i vogël u gjet jo shumë larg vendit ku autoritetet kishin kërkuar fillimisht, shkruan MetroUk.

(Kosova Sot Online)