E FUNDIT: Njësia Speciale në mes të Mitrovicës Veriore, ka tensione

  • G.G /
  • 13 tetor 2021 - 10:32
E FUNDIT: Njësia Speciale në mes të Mitrovicës Veriore, ka tensione

Mëngjesin e sotëm ka nisur një aksion i Njësive Speciale të Kosovës në veri.

Cak kishin qenë barnatoret dhe disa dyqane të tjera, lidhur me banderolat serbe.

Menjëherë kanë nisur protestat e serbëve, të cilët kanë hedhur edhe gazlotsjellës.

Edhe alarmi i qytetit që njihet si “uzbuna” është lëshuar.

(Kosova Sot Online)