Vdes në moshë të re hoxha kosovar nga Podujeva

  • G.G /
  • 14 tetor 2021 - 09:33
Vdes në moshë të re hoxha kosovar nga Podujeva

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur në moshë të re imami i fshatit Halabak, Nexhat Pllana.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, BIK ka njoftuar se varrimi i tij do të bëhet sot në orën 17:00, në varrezat e fshatit Halabak.

“Njoftojmë miqtë, shokët dhe gjithë dashamirët, se në moshën 42 vjeçare ka ndërruar jetë imami i fshatit Halabak, Nexhat ef. Pllana. Varrimi i rahmetilut do të bëhet sot, në varrezat e fshatit Halabak, në orën 17:00. Lusim Allahun e Madhëruar që rahmetliun ta ketë marrë në mëshirën e Tij dhe që ta shpërblejë me mirësitë e Xhenetit!”, thuhet në njoftim.

https://www.facebook.com/birk2015/posts/4430333030336699

(Kosova Sot Online)