Tërmeti 'shkund' sërish Greqinë, ja ku ishte epiqendra

  • A.P /
  • 14 tetor 2021 - 19:13
Tërmeti 'shkund' sërish Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti ka goditur sërish pasditen e sotme Greqinë.

Mediat greke, bëjnë me dije se tërmeti ishte me magnitudë 5 i shkallës Rihter, dhe epiqendra ishte  pranë Naxos, në një thellësi prej 10 km.

Kujtojmë se dy ditë më parë një lëkundje e fortë tërmeti me madhësi 6.3 u regjistrua në ishullin e Kretës.

(Kosova Sot Online)