“Zëri juaj ka rëndësi”, Ambasada e Zvicrës në Kosovë fton qytetarët që të dalin të votojnë

  • E.K /
  • 17 October 2021 - 10:39
“Zëri juaj ka rëndësi”, Ambasada e Zvicrës në Kosovë fton qytetarët që të dalin të votojnë

Ambasada e Zvicrës në Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin sot e të votojnë.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook nga kjo ambasadë i kanë thënë qytetarëve se zëri i tyre ka rëndësi.

Ndërsa, tutje nga Ambasada e Zvicrës kanë thënë se Zvicra i inkurajon qytetarët që kanë të drejtë vote të votojnë.

 “Zëri juaj ka rëndësi! Si një mbështetëse e fortë e parimeve demokratike, Zvicra inkurajon të gjithë qytetarët që kanë të drejtë në Kosovë, burra dhe gra, të votojnë në zgjedhjet e sotme komunale”, thuhet tutje.

(Kosova Sot Online)