Përfundon numërimi në Klinë, këta dy kandidatë shkojnë në balotazh

  • A.P /
  • 18 tetor 2021 - 01:30
Përfundon numërimi në Klinë, këta dy kandidatë shkojnë në balotazh

Zenun Elezaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Esat Raci i Partisë Demokratike të Kosovës kanë shkuar në balotazh në garën për të parin e Klinës.

Në raundin e parë të zgjedhjeve, Elezaj ka marrë 43.10 përqind të votave, ndërsa Esat Raci ka marrë 27.60 përqind.

Besim Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka marrë 19.41 përqind, ndërsa Lulzim Dragidella ka marrë 9.88 përqind. 


(Kosova Sot Online)