Përfundon numërimi i votave në Graçanicë e Zubin Potok, Lista Serbe i fiton të dyja

  • A.P /
  • 18 tetor 2021 - 02:00
Përfundon numërimi i votave në Graçanicë e Zubin Potok, Lista Serbe i fiton të dyja

Ka përfunduar numërimi i votave edhe në dy komuna me shumicë serbe. Bëhet fjalë për Graçanicën dhe Zubin Potokun.

Të dy këto komuna janë fituar nga kandidatët e Listës Serbe.

Në Graçanicë ka fituar Ljiljana Subaric e Listës Serbe me 77,71 përqind duke lënë mbrapa vetës Branimir Stojanovic me 22,29 përqind.

Në komunën e Zubin Potokut zgjedhjet i ka fituar Srdjan Vuloviq i Listës Serbe, ndërsa pas tij janë radhitur Slavisa Bisevac i GIZP dhe Qerkin Veseli i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

(Kosova Sot Online)