Për tetë vota dallim, Fushë Kosova shkon në balotazh

  • G.G /
  • 18 tetor 2021 - 14:32
Për tetë vota dallim, Fushë Kosova shkon në balotazh

Gara zgjedhore e së dielës solli rezultate interesante në shumë komuna.

Fushë Kosova që konsiderohet bastion i LDK-së, do të shkoj në balotazh me VV-në.

Burim Berisha nga LDK po tenton të marr mandatin e pestë për këtë komunë, kundër rivalit të VV-së, Enver Bajçinca.

Dallimi mes votave mes të parit dhe 3 kandidatëve të tjerë është vetëm 8 vota.

Këtë gjë e ka vënë re edhe Agron Demi.

https://www.facebook.com/agron.demi/posts/10165217716345212

(Kosova Sot Online)