Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale

  • A.P /
  • 18 tetor 2021 - 16:12
Tërmkolli parashikon zgjedhje të reja nacionale

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli ka parashikuar zgjedhje të reja nacionale në pranverë.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ajo ka thënë se nëse Vetëvendosje humb në balotazh në Prishtinë dhe në Prizren, atëherë zgjedhjet nacionale në pranverë do të jenë të pashmangshme.

Tërmkolli ka ironizuar me Kurtin duke i thënë se njëherë mundesh por pastaj s’mundesh.

“Njëherë, edhe mundesh, por pastaj s’mundesh! Nëse Albin Kurti me VV-në, në balotazh humbin në Prishtinë dhe Prizren, del se  zgjedhjet nacionale bëhen të pashmangshme në pranverë”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online)