Tërmeti 6.1 ballësh në Greqi, publikohen pamjet kur toka nis të dridhet

  • E.K /
  • 19 tetor 2021 - 12:53
Tërmeti 6.1 ballësh në Greqi, publikohen pamjet kur toka nis të dridhet

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me drjdhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael.

Incidenti vjen vetëm një javë pas tërmetit të kaluar me madhësi prej 6.3 Rihter që ndodhi në Kretë.

Epiqendra e tërmetit besohet të jetë afër ishullit Dodekanez të Rodosit.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare raportoi në Twitter këtë mëngjes se ky tërmet 6.4 u ndej në Detin Mesdhe Lindor, Greqi të jugut.

Sakaq, mediat e huaja kanë publikuar pamjet e tërmetit, ku shihet se si objektet e një supermarketi lëkunden gjatë tërmetit.

(Kosova Sot Online)