Përmbytjet në Indi, çifti i sapomartuar largohen nga dasma me tenxhere

  • A.P /
  • 19 tetor 2021 - 20:41
Përmbytjet në Indi, çifti i sapomartuar largohen nga dasma me tenxhere

Imazhet e një çifti të ulur në një tenxhere të madhe gatimi duke notuar nëpër rrugët e përmbytura në dasmën e tyre në Indinë jugore i kanë dhënë një moment ngushëllimi rajonit të shkatërruar nga shirat e dendur.

Akash dhe Aishwarya ishin të vendosur të mos humbnin ditën e tyre të dasmës në fshatin e tyre Thalavady në shtetin Kerala.

Fotografitë e çiftit, të dy punonjës të kujdesit shëndetësor, në varkën e tyre të improvizuar më vonë u shpërndanë gjerësisht në mediet sociale.

Reshjet e dendura të shiut në Kerala kanë shkaktuar përmbytje serioze dhe rrëshqitje të tokës.

(Kosova Sot Online)