Kandidatët më të votuar të AAK-së për Asamble të Gjakovës

  • A.P /
  • 19 tetor 2021 - 21:21
Kandidatët më të votuar të AAK-së për Asamble të Gjakovës

Kandidatët më të votuar të AAK-së për Asamble të Gjakovës

Është publikuar lista e kandidatëve më të votuar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për Asamblenë Komunale në Gjakovë.

Kandidati më i votuar për Asamblenë e Gjakovës nga AAK është Flamur Fetahaj me 699 vota.

Pas tij vjen kandidati Durim Halilaj i cili ka marrë 967 vota

Augustin Shala ka marrë të dielën 644 vota nga qytetarët e Gjakovës.

Adea Roka është kandidatja tjetër që i ka marrë 518 vota nga gjakovarët, shkruan Reporteri.

Vec një vota më pak se Roka, ka marrë Him Zeqa pra 517 gjithsej.

Hysen Brahimaj ka fituar 507 vota në këtë qytet.

Kurse Valon Pnishi ka fituat gjithsej 453 vota.

Në mesin e kandidatëve më të votuar janë edhe Shpend Bajrami me 412 vota dhe Besim Kadrija me 359.


(Kosova Sot Online)