10-vjeçari tenton t’ia marr kapelën Papës në mes të ceremonisë, dalin pamjet

  • S.A /
  • 23 October 2021 - 08:38
10-vjeçari tenton t’ia marr kapelën Papës në mes të ceremonisë, dalin pamjet

Në një audiencë të Papës me auditorin në Romë, një djalë iu afrua në mes të një fjalimi dhe u përpoq t’i “vidhte” kapelën.

Ndërsa Papa foli me besimtarët e mbledhur në skenë, djaloshi dhjetëvjeçar u ngjit në skenë, iu afrua dhe u përpoq t’i hiqte kapelën.

10-vjeçari tenton t’ia marr kapelën Papës në mes të ceremonisë, dalin pamjet

Në një audiencë të Papës me auditorin në Romë, një djalë iu afrua në mes të një fjalimi dhe u përpoq t’i “vidhte” kapelën.

Ndërsa Papa foli me besimtarët e mbledhur në skenë, djaloshi dhjetëvjeçar u ngjit në skenë, iu afrua dhe u përpoq t’i hiqte kapelën.

Lexo Edhe:

Studentja gjen një metodë ”djallëzore” për të kopjuar në provim - Gazeta E…

Mënyrë natyrale për të rritur epshin tuaj në 30 sekonda

Peshkopët që ishin me Papën në skenë u përpoqën ta largonin djalin, ndaj i ofruan një karrige për t’u ulur afër Papës.

Megjithatë, fëmija nuk u dorëzua. Përfundimisht stafi i Papës i dha atij një tjetër kapele dhe djali u largua nga skena, transmeton telegrafi.

Papa vlerësoi spontanitetin e djalit pas audiencës në kryeqytetin italian.

(Kosova Sot Online )