Teologu kosovar e 'zbulon' pse po rriten çmimet kaq shpejt

  • E.K /
  • 23 tetor 2021 - 17:12
Teologu kosovar e 'zbulon' pse po rriten çmimet kaq shpejt

Teologu Mustafë Bajrami ka reaguar pas rritjes së çmimeve të ushqimit në Kosovë.

Bajrami ka thënë se ngritja e çmimeve të ushqimit në përmasa enorme si dhe mos shpërndarja ende e librave nëpër shkolla po tingëllojnë si të ishin sabotazhë ndaj qeverisë.

"Ngritja e çmimeve në përmasa enorme (ushqime dhe barna) si dhe mos shpërndarja ende e librave nëpër shkolla (kaluan afër dy muaj), disi po tingëllojnë si të ishin sabotazhë ndaj shtetit, respektivisht ndaj qeverisë", ka shkruar mes tjerash ai në Facebook.

Postimi i plotë:

(Kosova Sot Online)