Ky ishte postimi i fundit prekës i Burbuqe Berishës

  • E.K /
  • 27 October 2021 - 14:31
Ky ishte postimi i fundit prekës i Burbuqe Berishës

Ka vdekur në moshën 51-vjeçare regjisorja Burbuqe Berisha.

Siç mësohet, ish-drejtoresha e Teatrit Kombëtar, ka vdekur në ambientet e Ministrisë së Kulturës.

Regjisorja Berisha u lind në Shkup, ndërsa shkollimin fillor dhe të mesëm i kreu në Prishtinë. Studimet për regji filmi i kreu në Fakultetin e Arteve të Universitetit të Prishtinës.

Postimi i saj i fundit në facebook ishte një video vetdijësuese për kancerin e gjirit.

Postimi:

(Kosova Sot Online)