Kërkohej nga Interpoli, 45 vjeçari shqiptar arrestohet në Brazil

  • A.P /
  • 27 tetor 2021 - 20:25
Kërkohej nga Interpoli, 45 vjeçari shqiptar arrestohet në Brazil

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është vënë në pranga në Brazil. Mediat vendase bëjnë me dije se në pranga ka rënë Shaqir Nikolli, i cili ka qenë në listën e të kërkuarve nga Interpol.

Mësohet se Nikolli është arrestuar pak ditë më parë në Brazil, në Sao Paolo. Ai akuzohet për pjesëmarrje në një organizatë kriminale e cila merrej me trafikun ndërkombëtar të drogës.

Nikolli, tashmë do të vuajë disa dënime pasi ka qenë në kërkim nga autoritetet në Francë ku rezulton i dënuar me 10 vite, por dhe në Maqedoninë e Veriut.

45-vjeçari është një emër i njohur për drejtësinë shqiptare, pasi akuzohet se në vitin 1996 ka marrë peng një autobus dhe ka kryer dy vrasje.

(Kosova Sot Online)