Këta janë dhjetë asmableistët e VV-së në Gjakovë

  • E.K /
  • 03 November 2021 - 12:05
Këta janë dhjetë asmableistët e VV-së në Gjakovë

Në Komunën e Gjakovës, Lëvizja Vetëvendosje do të përfaqësohet me 10 këshilltarë komunal.

Këto janë votat e asmableistëve më të votuar të Vetëvendosjes në Gjakovë.

Në listat e siguruara , shihet se asambleisti që ka marrur më shumë vota, për dallim nga kandidatët tjerë në komunën e Gjakovës është Ngadhnjim Dana me gjithsej 10 mijë e 804 vota.

NGADHNJIM

DANA

M

10,804

MIMOZA

SHALA

F

613

LEDIAN

REXHA

M

581

ALI

TAFARSHIKU

M

541

MUSTAFA

DOMI

M

524

AGON

DOBRUNA

M

476

KRESHNIK

ALIJAJ

M

467

ERMAL

KUSARI

M

452

SHQIPE

FEJZA

F

373

DIANA

QARKAXHIJA

F

373

Ndërsa, Gjakova ka shkuar në balotazh, me 14 nëntor për kryetar të Gjakovës do të garojë Ardian Gjini nga AAK dhe Mimoza Kusari- Lila nga Vetëvendosje. 

(Kosova Sot Online)