Kosova befason Ameriken, shiten të gjitha biletat për filmin “Zgjoi” në kinematë e Nju-Jorkut

  • S.A /
  • 06 November 2021 - 08:14
Kosova befason Ameriken, shiten të gjitha biletat për filmin “Zgjoi” në kinematë e Nju-Jorkut

Të gjitha biletat janë shitur për filmin “Zgjoi” në Amerikë.

Interesim të madh për filmin kosovar “Zgjoi”, me regji të Blerta Bashollit, po tregohet në Nju-Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përcjell albinfo.ch.Në faqen zyrtare të “Zgjoit”, në rrjetin social Facebook, thuhet se pas dy ditë do të bëhet shfaqja e filmit në kinematë e Nju-Jorkut.

“Në “Film Forum” janë shitur të gjitha biletat për terminin e orës 6:50 të së premtes dhe të shtunës. Në këto dy termine, në New York, pas shfaqjes së filmit do të ketë diskutim me regjisoren Blerta Basholli dhe aktoren Yllka Gashi”.

“Ndërsa për terminet e tjera gjatë këtyre dy ditëve kanë mbetur akoma bileta. Gjithashtu ka në shitje biletash edhe në shtetet e tjera amerikane”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online )