Grenell në Tiranë, pritet në takim nga presidenti i Shqipërisë

  • A.P /
  • 09 November 2021 - 16:00
Grenell në Tiranë, pritet në takim nga presidenti i Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka pritur sot në zyrën e tij ish-emisarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell.

Meta shprehu vlerësimin e tij për angazhimin e Grenellit në forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

“Është gjithmonë kënaqësi ta kem Richard Grenell në Shqipëri dhe në zyrën time. Vlerësohet shumë angazhimi i tij në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara”, shkroi Meta në Twitter.

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun ndërmjet Kosovës, Richard Grenell sot e bëri të ditur se po qëndron në Shqipëri, duke publikuar disa fotografi nga Tirana,  të cilin tha se amerikanët duhet ta vizitojnë. Ndërkaq shqiptarët, Grenell i konsideroi si “të mahnitshëm”.

(Kosova Sot Online)