Osmani nderon Plenkoviqin me medalje presidenciale

  • G.G /
  • 15 November 2021 - 13:39
Osmani nderon Plenkoviqin me medalje presidenciale

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka nderuar kryeministrin kroat, Andrej Plenkoviq, me medaljen presidenciale “Shën Tereza”.

Osmani ka pritur Plenkoviqin në kabinetin e presidentes, pasi ky i fundit përfundoi takimin dhe konferencën për medie me kryeministrin Albin Kurti.

Plenkoviq gjatë konferencës për medie, tha se do ta ndihmojnë Kosovën në çështjen e liberalizimit të vizave.

(Kosova Sot Online)