Haradinaj përshëndet vendimin për emërimin e Latifit si ministër i Shëndetësisë

  • E.K /
  • 16 November 2021 - 12:38
Haradinaj përshëndet vendimin për emërimin e Latifit si ministër i Shëndetësisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka uruar ministrin e ri të Shëndetësisë, Rifat Latifi, për marrjen e detyrës së re.

Haradinaj e ka përshëndetur vendimin për emërimin e kirigut Latifi në krye të Shëndetësisë dhe i ka uruar sukses në fuqizimin e shëndetësisë në Kosovë dhe në ruajtjen e shëndetit të qytetarëve.

Shkrimi i plotë:

Përshëndes emërimin e kirurgut të njohur Dr. Rifat Latifi në detyrën e Ministrit të Shëndetësisë.

I uroj sukses në fuqizimin e shëndetësisë në Kosovë dhe në ruajtjen e shëndetit të qytetarëve.

RH

(Kosova Sot Online)