Blerta Deliut i kërkohet dorëzimi i postit të deputetes

  • E.K /
  • 20 November 2021 - 09:51
Blerta Deliut i kërkohet dorëzimi i postit të deputetes

Pas një deklarate të Blerta Deliut, që e quajti TERR0RlST kunatin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, kanë reaguar politikanët, analistët dhe vet Grupi i Kumanovës.

Ndaj deputetes së PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, ka reaguar edhe kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti.

Ai përmes një postimi në facebook, kërkon largimin e menjëhershëm të Deliut nga posti i deputetes.

“”Deputete” Deliu ti i quan “TERR0RlSTË” ata të cilët Iuftuan për çlirimin e Kosovës!

Kjo të mundëson që sot ti në Kuvend të flasësh lirë dhe të paguhesh mirë për “kakarisje” pa sens.

Duhet largim i menjëhershëm nga posti i Deputetes”, shkruan Faton Kurti.

(Kosova Sot Online)