Flet pronari i kompanisë së autobusit që u aksidentua në Bullgari

  • E.K /
  • 23 November 2021 - 14:54
Flet pronari i kompanisë së autobusit që u aksidentua në Bullgari

Pronari i kompanisë turistike “Besa trans” është deklaruar për aksidentin tragjik në Bullgari, me ç’rast ka ngushëlluar të gjithë familjarët e viktimave.

Në fjalën e tij ai ka thënë se nuk e di se çfarë mund ta ketë shkaktuar këtë tragjedi me 45 viktima dhe thekson se ai gjendet në vendin e ngjarjes që në orën 3 të mëngjesit.

“Nuk e di se si ka ndodhur rasti. Që nga ora 3 e mëngjesit jam në vend të ngjarjes për të marr informacione nga institucionet bullgare, por deri më tani ende nuk dihen shkaqet”, tha ai.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ku një autobus i kompanisë “Besa trans” nga Shkupi, me udhëtarë kryesisht shqiptarë, është rrokullisur dhe ka marrë flakë në Bullgari.

Në aksident jetën e kanë humbur 45 persona dhe janë lënduar 7 të tjerë. Në mesin e viktimave janë edhe 12 fëmijë.

(Kosova Sot Online)