Më pak se 1 mijë e 700 vaksina u dhanë në 24 orët e fundit në Kosovë

  • A.P /
  • 25 nëntor 2021 - 15:47
Më pak se 1 mijë e 700 vaksina u dhanë në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 627 vaksina Anti-COVID janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Dogana aksion edhe në Ferizaj, konfiskohet sasi e madhe e telefonave dhe k…

8 Horror Movies Where Females Took A Big Bite Out Of The Bad Guy

Nga kjo ministri kanë thënë se deri tani numri i vaksinave të administruara në vend është 1 milion e 610 mijë e 960.

851 mijë e 826 persona kanë marrë një dozë të vaksinës.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.627 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.610.960 doza të vaksinës. Deri më sot 759.134 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë“, është thënë nga MSH.

(Kosova Sot Online)