Pse është kaq i ashpër me Kurtin Ramush Haradinaj? Janë dy arsye, sipas Blerim Latifit

  • A.P /
  • 25 nëntor 2021 - 21:18
Pse është kaq i ashpër me Kurtin Ramush Haradinaj? Janë dy arsye, sipas Blerim Latifit

Profesori universitar Blerim Latifi mendon se Ramush Haradinaj i AAK’së ka diskus të ashpër kundrejt kryeministrit Albin Kurti. Sipas tij, për këtë janë dy arsye.

“Ramushi është duke e bërë një opozitë individualiste. I ka bindjet e veta dhe është i ashpër në diskursin e tij”, thotë Latifi.

“Ashpërsinë e diskursit opozitar të Ramush Haradinajt, për mendimin tim, si pasojë të dy  faktorëve”, theksoi ai.

“E para, është forcë e vogël politike, duhet me fol shumë për me u dëgjuar dhe e dyta, realisht është i vetë”, thotë Latifi.

(Kosova Sot Online)