Ministrat e Kurtit shkuan me furgon në Elbasan

  • G.G /
  • 26 nëntor 2021 - 13:38
Ministrat e Kurtit shkuan me furgon në Elbasan

Gazetari i “ABC” Juxhin Mustafaraj po ndjek nga afër mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, të Shqipërisë dhe Kosovës në Elbasan.

Tre janë marrëveshjet më të rëndësishme që janë firmosur mes palëve; lejet e qëndrimit që tashmë do të jenë 5 vjeçare duke hequr burokracitë, njohja e siguracioneve, por edhe abetarja e përbashkët mes dy vendeve duke filluar nga viti i ardhshëm që shënon 110 vjetorin e pavarësisë.

Gazetari Juxhin Mustafaraj u shpreh se ministrat e qeverisë së Kosovës erdhën në Elbasan mëngjesin e sotëm me një furgon.

(Kosova Sot Online)