Ambasadori Rhode për krimin në Gllogjan: I shokuar, autorët duhet të sillen para drejtësisë

  • S.A /
  • 27 November 2021 - 13:59
Ambasadori Rhode për krimin në Gllogjan: I shokuar, autorët duhet të sillen para drejtësisë

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rhode ka reaguar pas krimit që ndodhi mbrëmë në Gllogjan ku mbetën të vrarë tre persona, dy prej tyre nxënës.

Rohde ka shkruar se autorët duhet të sllen para drejtësisë.

“I shokuar nga ky sulm i dhunshëm në autobusin e nxënësve. Autorët duhet të sillen para drejtësisë. Ngushëllimet më të thella për familjet dhe shokët. U dëshiroj shërim të shpejt të lënduarve”, ka shkruar ambasadori gjerman.

https://twitter.com/GermanAmbKOS?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1464559628319170569%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fambasadori-gjerman-ne-prishtine-per-krimin-ne-gllogjan-i-shokuar-autoret-duhet-te-sillen-para-drejtesise%2F

(Kosova Sot Online )