Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2021 - 18:14
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Sipas IHMK-së, mot thuajse i ngjashëm do të mbajë edhe ditën e shtunë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius.

“Të premten parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Të shtunën mot i vranët dhe me intervale me diell, por relativisht i ftohet. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri + 4 gradë kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftim. 

(Kosova Sot Online)