Vdes mjekja e QKMF-së në Pejë

  • A.P /
  • 03 dhjetor 2021 - 22:14
Vdes mjekja e QKMF-së në Pejë

Ka ndërruar jetë doktoresha Arleta Sadiku e cila i ka shërbyer qytetarëve në Qendrën e Mjekësisë Familjare 2 në Pejë.

Oda e Mjekëve të Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të saj.

“Dr. Arleta ka qenë specialiste e mjekësisë familjare. Studimet për mjekësi e përgjitshme dhe specializimin për mjekësi familjare i kreu në Fakultetin e Mjekësisë, Universiteti i Prishtinës”, thuhet në njoftimin e odës.

(Kosova Sot Online)