Vdes luftëtari i UÇK-së

  • A.P /
  • 05 December 2021 - 16:50
Vdes luftëtari i UÇK-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij nga fshati Grabanicë e Klinës, Jahë Baleci.

Ai tha se Jahën e njohu në frontet e luftës, teksa për të thotë se ishte burrë i fjalës e i zoti kundër armikut, që nuk ju nda luftës deri në çlirim.

“Ngushëllime familjes Baleci dhe të gjithë bashkëluftëtarëve”, shkroi ai në Facebook.

Image

(Kosova Sot Online)