Kush ishte biznesmeni që u ekzekutua dhe njihej si “piloti”

  • E.K /
  • 10 December 2021 - 10:01
Kush ishte biznesmeni që u ekzekutua dhe njihej si “piloti”

LAÇ-“Piloti”, kështu e thërrisnin biznesmenin 55 vjeçar Rakip Roli që u ekzekutua sot në mëngjes brenda makinës së tij rreth orës 08:45 në Sanxhak të Kurbinit.

Viktima njihej si biznesmen i tregtimit të materialeve të ndërtimit. Emri i tij nuk ishte i panjohur për policinë, pasi edhe para 10 viteve është dënuar për një sherr të ndodhur.

Ai ka qenë duke lëvizur me makinën e tij kur është qëlluar nga persona ende të paidentifikuar.

Nga të dhënat paraprake mendohet se bëhet fjalë për një atentat të mirëorganizuar.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie. Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

(Kosova Sot Online)