Osmani viziton Klinikën Emergjente në QKUK

  • G.G /
  • 31 dhjetor 2021 - 15:01
Osmani viziton Klinikën Emergjente në QKUK

Presidentja Vjosa Osmani bashkë me zëvendësministren e Shëndetësisë, Dafina Gexha, kanë vizituar Klinikën Emergjentë në Qendrën Klinike Universitare.

Presidentja po ashtu sot do të vizitojë edhe policinë dhe zjarrfikësit bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçlën.

E para e shtetit po i bën këto vizita për fundvit.

Më parë edhe krerët e tjerë të shtetit në çdo fundvit bënin vizita në institucionet shëndetësore.

(Kosova Sot Online)