Talat Xhaferi dhe Ali Ahmeti shkojnë te familja e Kadri Veselit

  • E.K /
  • 10 January 2022 - 13:47
 Talat Xhaferi dhe Ali Ahmeti shkojnë te familja e Kadri Veselit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi dhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, e kanë vizituar familjen e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli.

Xhaferri dhe Ahmeti shkuan për ngushëllime me rastin e vdekjes së nënës së ish-kryetarit të Kuvendit.

Nëna e i ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit, Ajshe Veseli, ka vdekur ditën e premte.

(Kosova Sot Online)