Shpërthejnë pakënaqësitë në PDK në Prizren: Vjen edhe një dorëheqje

  • A.P /
  • 14 janar 2022 - 20:09
Shpërthejnë pakënaqësitë në PDK në Prizren: Vjen edhe një dorëheqje

Nga PDK në Prizren sot ka dhënë dorëheqje edhe një zyrtar i lartë.

Kryetari i nëndegës së PDK-së në Korishë, Xhafer Ahmetaj ka njoftuar se jep dorëheqje në shenjë pakënaqësie ndaj kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj.

Ai ka shkruar se Totaj nuk e ka marrë parasysh propozimin e kësaj nëndege.

Ditë më parë nga PDK ka dhënë dorëheqje ish- deputeti Nezir Çoçaj si dhe një asamblist, i cili ka kaluar sini pavarur.

Postimi i plotë i Ahmetajt:

Të nderuar Koleg-e, dhe
z Kryetar,

Mendoj qe , nuk erdhen ne shprehje Kriteret , e profesionalizmi , (por jaranat).
me keqardhje them se une nuk mund te jem pjese e ketij ekipi, andaj pushoj qdo aktivitet timin ne PDK, (gjat ketij mandati)pra do ta kundershtoj gjithmone (Hapur) cdo ken qe shkel mbi parimet qe vet i cakton e premton(qofte edhe Prindi im) Pra nga sot
Gjith energjine time, do ta perqendroj ne familjen time , dhe punet e mia te shumta, “qe i kam lene anash,” (si shum nga ju), per nje qellim te perbashket, e Mendoj qe ,as kete here nuk u Realizua, e as sju dha Perparsi e as vlersim te ashtu quajturve :Njerez te rinj, me Kritere , njerz Profesionist, me Nivel shkollimi.

(Kosova Sot Online)