Kurti rekomandon për rilexim letrën që mori nga Blinkeni: Është përmbajtësore, e mirë

  • A.P /
  • 14 janar 2022 - 20:35
Kurti rekomandon për rilexim letrën që mori nga Blinkeni: Është përmbajtësore, e mirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, dje, nëpërmjet një letre i ka bërë thirrje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, për thellim të bashkëpunimit për fuqizimin e sundimit të ligjit, mbrojtjen e të drejtave të pakicave dhe arritjen e një marrëveshje me Serbisë, që në qendër ka njohjen e ndërsjellë.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, publikoi të premten mbrëma letrën të përkthyer në gjuhën shqipe në llogarinë e tij në Facebbok, duke rekomanduar rileximin e saj.


Kurti e quan përmbajtësore letrën.
“Në anglisht dhe të përkthyer në shqip e keni letrën të cilën e mora dje nga Sekretari Amerikan i Shtetit, z. Antony J. Blinken. Është përmbajtësore, e mirë dhe që vlen të rilexohet”, shkroi Kurti.

(Kosova Sot Online)