Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë?

  • A.P /
  • 14 janar 2022 - 23:15
Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë?

Një tërmet është regjistruar para pak minutash në Shqipëri.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4,8 dhe epiqendra e tërmetit ishte 12 km nga qyteti i Pukës.

Tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë e Lezhë, si dhe në Kosovë.

Thellësia e lëkundjeve, sipas IGJEUM-it ishte 10 km.

(Kosova Sot Online)