Pas takimit me Ramën, Erdogan e pret sot Vuçiqin në Truqi

  • E.K /
  • 18 janar 2022 - 11:51
Pas takimit me Ramën, Erdogan e pret sot Vuçiqin në Truqi

Një ditë pasi vizitoi Shqipërinë, presidenti turk Reçep Tayyip Erdogan do të presë sot në Turqi homologun e tij, presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Në Ankara do të mbahet takimi i tretë i Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Serbi.

Në mbledhjen e Këshillit do të shqyrtohen në të gjitha aspektet marrëdhëniet Shqipëri-Turqi dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për të forcuar dhe thelluar më tej marrëdhëniet dypalëshe.

Pritet që të shkëmbehen edhe mendime lidhur me zhvillimet ndërkombëtare e rajonale, sidomos për zhvillimin e Ballkanit.

(Kosova Sot Online)