Rikthehet ora policore, këto janë masat e reja që hyjnë në fuqi sot

  • E.K /
  • 20 janar 2022 - 09:52
Rikthehet ora policore, këto janë masat e reja që hyjnë në fuqi sot

Rritja e numrit të rasteve pozitive me COVID-19 ka bërë që sot të mblidhet komitetit ndërministror për t’i shqyrtuar masat e reja antiCOVID-19.

Në këtë mbledhje pritet të propozohet që gastronomia të punojë deri në orën 21:00 dhe ora policore të vendoset prej orës 22:00.

Po ashtu mësohet se do të shqyrtohet edhe që në Kosovë të lejohet hyrja e personave që janë të vaksinuar me tri doza antiCOVID-19.

Mbledhja ndërministrore pritet që të mbahet sot në ora 09:00.

Ndërsa të mërkurën Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi për 2 mijë e 50 raste. Ndërsa një ditë më parë ishin 720 raste të reja.

(Kosova Sot Online)