Kësaj moshe i takon viktima e sotme e COVID-19 në Kosovë

  • A.P /
  • 23 janar 2022 - 16:50
Kësaj moshe i takon viktima e sotme e COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është regjistruar edhe një viktimë nga COVID-19.

Viktimë është një burrë i moshës 70-79 vjeçare nga Gjakova.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar edhe 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19.

Edhe sot komuna e Prishtinës prinë me numrin më të madh të rasteve të reja, me 953 raste.

349 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në Pejë, 191 në Fushë Kosovë dhe 173 në Ferizaj.

(Kosova Sot Online)