U infektuar për herë të dytë me Covid-19, Ramadani ka një apel për qytetarët

  • G.G /
  • 26 January 2022 - 13:48
U infektuar për herë të dytë me Covid-19, Ramadani ka një apel për qytetarët

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, është infektuar për herë të dytë me virusin Covid-19.

Për këtë ka njoftuar vet ai përmes një postimi në “Facebook”.

Ramadani ka bërë apel tek qytetarët që të kujdesen dhe të vaksinohen kundër virusit Covid-19.

“Kam rezultuar pozitiv në SARS CoV-2!

Duke pasur parasysh se virusi është prezent gjithkund e numri  i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës, ju lutem bartni maskat nē çdo vend dhe  vaksinohuni!”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

Postimi i plotë:

Të dsshur qytetarë!

Kam rezultuar pozitiv në SARS CoV-2!

Duke pasur parasysh se virusi është prezent gjithkund e numri  i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës, ju lutem bartni maskat nē çdo vend dhe  vaksinohuni!

Qëndroni në shtëpi dhe ajrosni ambientet e mbyllura.

Masat parandaluese duhet të zbatohen nga secili.

Andaj ju lutem:

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën!

Vaksinohuni!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3185248941764268&id=100008375808082

(Kosova Sot Online)