Vetëm 146 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

  • E.K /
  • 07 February 2022 - 15:31
Vetëm 146 vaksina Anti-COVID u administruan në 24 orët e fundit në Kosovë

146 vaksina Anti-COVID janë administruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga MSH kanë treguar se numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 793 mijë e 236.

808 mijë e 328 persona janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 146 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.793.236 doza të vaksinës. Deri më sot 808.328 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 88.988 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, thuhet nga MSH.

(Kosova Sot Online)