Me aeroplan brenda Shqipërisë, Edi Rama dhe Blendi Fevziu fluturojnë nga Kukësi në Tiranë

  • E.K /
  • 11 February 2022 - 11:15
Me aeroplan brenda Shqipërisë, Edi Rama dhe Blendi Fevziu fluturojnë nga Kukësi në Tiranë

Me aeroplan brenda Shqipërisë, Edi Rama dhe Blendi Fevziu fluturojnë nga Kukësi në Tiranë.

Kryeministri Edi Rama sot ka fluturuar brenda Shqipërisë nga Kukësi në Tiranë.

Rama ka postuar një video nga momenti i fluturimit me aeroplan nga aeroporti i Kukësit në aeroportin e Rinasit i shoqëruar nga gazetari Blendi Fevziu.

Ai ka thënë se përpos aeroportit të Kukësit dhe atij në Rinas, për 36 muaj do të funksionalizohet edhe aeroporti i Vlorës.

(Kosova Sot Online)