Momenti kur Kurti ua puth duart vajzave të Vjosa Osmanit

  • G.G /
  • 17 February 2022 - 13:15
Momenti kur Kurti ua puth duart vajzave të Vjosa Osmanit

Sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është mbajtur ceremonia e parakalimit të Forcës së Sigurisë dhe Policisë së Kosovës, për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë.

Në fund të kësaj ceremonie, kryeministri Kurti u përshëndet me presidenten Osmanin, ndërkaq ua puthi dorën vajzave të saj.

Të pranishëm në ceremoninë e sotme për nder të 14-vjetorit të Pavarësisë ishin Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me familjen e saj, Kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari Glauk Konjufca, ish-presidenti Fatmir Sejdiu, ish-presidentja Atifete Jahjaga, e ministra të Qeverisë së Kosovës.

Në sheshet e Prishtinës parakaluan Forca e Sigurisë dhe Policia e Kosovës.

https://www.gazetaexpress.com/wp-content/uploads/2022/02/video-1645099484.mp4

(Kosova Sot Online)