Furnizonin Europën me kokainë/ Kush janë vëllezërit Osmani, që u goditën nga EUROPOL dhe lidhja e tyre me Shkëlzen Berishën

  • G.G /
  • 18 February 2022 - 15:09
Furnizonin Europën me kokainë/ Kush janë vëllezërit Osmani, që u goditën nga EUROPOL dhe lidhja e tyre me Shkëlzen Berishën

Në Kosovë, vëllezërit Osmani njihen si miliarderë të famshëm. Prej vitesh jetojnë në Gjermani, ku kanë pasur probleme me drejtësinë për pasurinë, por bizneset i shtrijnë edhe në Spanjë, Belgjikë, Holandë dhe vende të tjera europiane. Paratë raportohet se i kanë investuar në ndërtim, shitblerje pronash, lojëra fati, ndërsa në mediat shqiptare janë prezantuar si biznesmenë të fuqishëm, të cilët nuk kanë ngurruar të financojnë edhe UÇK-në apo veprimtarinë e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, shkruan Lapsi.al.

(Kosova Sot Online)