Miratohet Projektligji për regjistrimin e popullsisë

  • E.K /
  • 23 February 2022 - 13:37
Miratohet Projektligji për regjistrimin e popullsisë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për regjistrimin e popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave.

Pro këtij projektligji votuan  69 deputetë si dhe një abstenoi.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se tani Projektligji i shkon Komisioneve përkatëse, të cilët do ta sjellin sërish në Kuvend me rekomandimet e tyre. 

(Kosova Sot Online)