Publikohet video prekëse e ushtarit ukrainas: Nënë, baba, ju dua – e humbëm qytetin

  • G.G /
  • 24 February 2022 - 10:41
Publikohet video prekëse e ushtarit ukrainas: Nënë, baba, ju dua – e humbëm qytetin

Një video prekëse është publikuar në rrjetet sociale kur një ushtar ukrainas, thotë se qytetin e humbëm, derisa i shpreh dashurinë nënës dhe babait të tij.

Ne video shihet ushtari Ukrainas duke thëne; “Po ua them shkurt, e humbëm qytetin. Nene, baba, ju dua.”

Pas sulmit të Rusisë, në kryeqytetin Ukrainës Kiev janë krijuar kolona të gjatë me vetura.

Qytetarët ukrainas kanë filluar masivisht të largohen nga kryeqyteti për shkak të frikës nga lufta.

Më poshtë keni videon e ushtarit.

https://www.facebook.com/watch/?v=219065387041648

(Kosova Sot Online)