Momenti kur i gjithë Parlamenti Evropian shpërthen me duartrokitje sapo Zelensky e merr fjalën

  • G.G /
  • 01 March 2022 - 13:56
Momenti kur i gjithë Parlamenti Evropian shpërthen me duartrokitje sapo Zelensky e merr fjalën

Deputetët e Parlamentit Europian e kanë pritur me ovacion të paparë në seancën e sotme të jashtëzakonshme fjalimin e presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili i emocionoi të gjithë.

“Ne po luftojmë vetëm për tokën dhe lirinë tonë”, tha Zelensky, duke bërë që përkthyesit të BE-së t’i dridhet zëri dhe të shpërthejë në lot.

Ukraina dje e ka nënshkruar aplikimin për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian “urgjentisht”, me një procedurë të përshpejtuar.

(Kosova Sot Online)