Ukrainasi hip mbi tankun rus në lëvizje dhe valvit flamurin e Ukrainës/VIDEO

  • G.G /
  • 05 March 2022 - 14:25
Ukrainasi hip mbi tankun rus në lëvizje dhe valvit flamurin e Ukrainës/VIDEO

Ushtria ruse ka hyrë në qytetin Kherson të Ukrainës por është pritur me protesta nga banorët e qytetit.

Një video-incizim të cilin e ka publikuar këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Ukrainës, Liubov Tsybulska, shihet një banor teksa hip mbi tankun rus në lëvizje dhe valvit flamurin e Ukrainës.

“Ushtria ruse ka hyrë në Kherson, por diçka shkoi keq. Ukrainasit guximtarë hipin mbi tanket e tyre me flamuj të Ukrainës”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online)