Piloti i guximshëm rus, udhëtarëve iu flet nga kabina: Lufta në Ukrainë është krim

  • E.K /
  • 12 March 2022 - 10:17
 Piloti i guximshëm rus, udhëtarëve iu flet nga kabina: Lufta në Ukrainë është krim

Një pilot rus i një linje ajrore komerciale u ka folur udhëtarëve në aeroplan me telefonin e kabinës duke thënë se lufta në Ukrainë është krim.

Videoja e tij është bërë virale në rrjete sociale ku piloti thotë se çdo qytetar i arsyeshëm pajtohet me të.

“Lufta në Ukrainë është krim. Unë mendoj se qytetarët e arsyeshëm do të pajtohen me mua dhe do të bëjnë gjithçka për ta ndaluar”, dëgjohet duke thënë ai.

(Kosova Sot Online)